| Piłka ręczna / Reprezentacja mężczyzn
Kadra narodowa szczypiornistów przebywa na zgrupowaniu w Lublinie, gdzie od piątku do niedzieli uczestniczyć będzie w międzynarodowym turnieju towarzyskim z udziałem reprezentacji Białorusi, Czech i Rosji.
W lubelskim turnieju Polacy wystąpią niemal w najsilniejszym składzie, bo
zwolnieni z uczestnictwa w nim zostali tylko Jakub Łucak i Robert Orzechowski.
– Kuba przechodzi rehabilitację po kontuzji ścięgna Achillesa i nie było sensu
ściągać go tutaj. Natomiast Robert, też mający dłuższą przerwę po kontuzji,
poprosił nas, by mógł zostać w klubie, gdzie przygotowuje się do dalszej
części sezonu. W ich miejsce zjawił się młody zawodnik Stali Mielec Michał
Obiała, któremu chcemy się bliżej przyjrzeć – powiedział drugi trener
reprezentacji Jacek Będzikowski.
Na pewne dolegliwości narzekają też, ale przyjechali do Lublina: Krzysztof
Lijewski, Bartosz Jaszka, Rafał Gliński i Karol Bielecki.
Turniej z udziałem narodowych drużyn, które startowały w ostatnich
mistrzostwach Starego Kontynentu, jest dla Polaków etapem przygotowań do
meczów z Niemcami w eliminacjach mistrzostw świata (pierwsze spotkanie 7
czerwca w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu, rewanż 14 czerwca w
Magdeburgu).
– Te mecze będą miały za zadanie eliminowanie błędów, które dosyć często
popełnialiśmy podczas ostatnich ME. Traktujemy te sprawdziany jako kolejny
krok w rozwoju drużyny – dodał najbliższy współpracownik niemieckiego
trenera polskiej reprezentacji Michaela Bieglera.
W piątek, w pierwszym dniu lubelskiej imprezy Polska zmierzy się z Białorusią
(godz. 20:30), w sobotę grać będzie z Rosją (19:00), a w zamykającym turniej
niedzielnym meczu spotka się o 20:30 z Czechami.
33 - 27
Polska
29 - 26
Izrael
29 - 29
Rumunia
36 - 36
Portugalia
36 - 23
Izrael
27 - 28
Polska
37 - 30
Rumunia
32 - 32
Izrael
13:00
Polska
16:00
Portugalia
16:00
Rumunia
16:00
Portugalia
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.